You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
חדש באתר

נערים א' - על, זרקור על כארם זועבי

שיתוף כתבה

נערים א' - על, זרקור על כארם זועבי

הוא נולד בשנת 2006 ועושה חיל בליגת העל של שנתון 2005. זרקור על כארם זועבי - שחקן ההתקפה הרב גוני של הפועל ירושלים ונבחרת נערים א'.

מאת: אורי שמיר - עורך האתר

ביום שני הקרוב, זה מתחיל: אליפות אירופה לגילאי U17 תיערך כאן אצלנו במדינת ישראל. 15העולות משלבי המוקדמות ונבחרת ישראל אחת - הנבחרת המארחת, כולן בעקבות גביע נכסף אחד. המשחקים ייערכו באצטדיונים ברמת גן, נס ציונה, ראשון לציון, נתניה ולוד. מחיר כרטיס כניסה - 10 שקלים ברכישה אינטרנטית דרך אתר משרד הכרטיסים "לאן". בימים הקרובים נפנה זרקור לעבר שחקני מפתח בנבחרת. אתמול היה זה הקפטן מאור ישילרמק - בלם קבוצת הנוער של מ.ס אשדוד והיום זהו כארם זועבי - חלוץ קבוצת נערים א' של הפועל ירושלים, השחקן היחיד בנבחרת שנולד בשנת 2006 ומהיחידים בסגלי הנבחרות המשתתפות שנולד בשנה זו.

קבוצת נערים א' של הפועל ירושלים היא ההפתעה הגדולה ביותר של ליגת העל. הקבוצה של זוהר קמינסקי, שבעונה שעברה הגיעה לשלב הפלייאוף במשחקי המבחן על העליה לליגת העל של שנתון נערים ב', הייתה לאורך כל העונה במרכז הטבלה וסיימה את העונה במקום ה-8, הרחק ממאבקי התחתית, כל זאת למרות שרוב שחקניה אין רזומה עשיר בליגות הילדים הבכירות, כפי שיש לשחקנים ברוב הקבוצות בליגה. גורם מרכזי בהצלחה של הפועל ירושלים הוא שחקן ההתקפה הרב גוני, כארם זועבי, יליד שנתון 2006, שעשה חיל בליגה הבכירה של שנתון 2005. זועבי, שגם בעונה שעברה שיחק עם קבוצת שנתון 2005, כבש 22 שערי ליגה במדי קבוצתו ונחשב לאחד מהשחקנים הפוריים בליגה. מלבד השערים שכבש, זועבי היה מעורב בחלק ניכר מהשערים הנוספים שהבקיעו חבריו. הצטיינותו במדי הקבוצה הביאה לזימונו לסגל נבחרת נערים א', שמודרכת ע"י גדי ברומר. זועבי רשם בחודש פברואר האחרון ארבע הופעות במדי הנבחרת, בטורניר הפיתוח שנערך בבלארוס והסתיים בזכיית הנבחרת במקום הראשון. מלבד כל אלה, כארם זועבי תרם את תרומה נכבדת של מעורבות בשערים.

קבוצת נערים ב', קבוצת הגיל המקורית שלו, חגגה לפני שבועיים זכייה באליפות הליגה הארצית, שהעניקה למועדון מהבירה כרטיס לקבוצת שנתון 2007 להשתלבות בליגת העל של השנתון בעונה. זועבי רשם בשורותיה 10 הופעות וכבש 4 שערים והיה מעורב בשערים נוספים ובזאת מתבטאת תרומתו להצלחת הקבוצה.

כארם זועבי, בן הכפר טמרה זועבייה שבגלבוע, מגיע ממשפחה של כדורגל. אביו, אדהם, מורה לחינוך גופני ומאמן כדורגל ידוע בליגה א'. הדוד של אביו - הישאם, מוכר לרבים כחלוץ מצליח בליגות הבכירות בשנות ה-80 וה-90. את דרכו ככדורגלן החל בקבוצת טרום ג' של מ.כ בועיינה נוג'ידאת, בהמשך עבר לקבוצת טרום א' של הפועל אסי גלבוע, משם לקבוצת ילדים ג' של מכבי חיפה בשלוחת "קצף". בשנתון ילדים א' משפחת זועבי עשתה צעד אמיץ: כארם ואחיו עומרי, הקטן ממנה בשנתון אחד ומשחק כקשר , עברו לאקדמיית הכדורגל של הפועל קטמון, ששכנה בחוות הנוער הציוני בירושלים. כארם צורף לקבוצת ילדים א' ועומרי לקבוצת ילדים ב'. הבדלי השפה וסגנון החיים השונה בין הסגנון הכפרי לסגנון העירוני וגם המרחק מהבית, לא עשו רושם על ה"זועבי'ס", שהשתלבו בצורה מרשימה הן מבחינה מקצועית והן מבחינה חברתית באקדמיה. בכתבה שפרסמנו בשנת 2019, סיפר גדי כרמלי - שניהל את האקדמיה, על השתלבותם של השניים. באותה כתבה גם ניתן לראות סרטון חגיגות יום הולדת שערכו שחקני האקדמיה לעומרי.

אדהם זועבי מסביר מדוע ניתב את בניו לאקדמיה של הפועל קטמון: "אני הרבה שנים בכדורגל. לא נתקלתי בהרבה אנשי מקצוע ברמה כל כך גבוהה כמו גדי כרמלי. הידע והיכולות שיש לאיש הזה, אין להרבה אנשים בכדורגל הישראלי. מצאתי לנכון להוביל את הילדים להפועל קטמון עם כל מה שכרוך בדבר - שזה גם לגור מחוץ לבית, גם לנסוע באוטובוסים נסיעות מרובות לבית בצפון ולאקדמיה בירושלים, גם מצריך ממני לעשות נסיעות מרובות לירושלים ולמשחקים שלהם ברחבי הארץ. כל זה כרוך גם בהרבה הוצאות כספיות. רציתי שהם יגדלו ויתפתחו באקדמיה שמנהל איש מקצוע בדמותו של גדי ובמועדון מתפתח, שרואה את הדברים בצורה שונה ומיוחדת בנוף של הכדורגל הישראלי".  

גדי כרמלי משתף בתהליכים שעבר כארם זועבי, מרגע שהצטרף לאקדמיה של הפועל קטמון ועד היום: "כארם הגיע אלי כשחקן כנף ממכבי חיפה. ניתן היה לראות את הכישרון שלו, אבל גם ניתן היה לראות שהוא מפונק. הוא אהב לעבוד קשה. מהתחלה הסברתי לו, שההצלחה תלויה בגישה שלו, שכישרון לבד לא יביא אותו רחוק. לכארם היה מזל שהוא הגיע לאקדמיה שעובדת בסטנדרטים של אימון ברמה אירופאית: שני אימונים ביום, עבודה בחדר כח ועבודת העשרה. כארם לקח את עצמו בידיים, התחיל לעבוד קשה, התחבר בצורה מצוינת לחברים באקדמיה ובקבוצה והפך לשחקן מרכזי בקבוצה. בעונה שעברה, כשאימנתי את קבוצת השנתון שלו בשנתון נערים ג', מצאנו לנכון לשלב אותו עם קבוצת נערים ב', שנאבקה על עליה לליגת העל. כארם השתלב בצורה מוצלחת והיה ברור, שהוא ראוי לשחק עם קבוצת שנתון 2005 בליגת העל של שנתון נערים א'".

גדי כרמלי מאוד נחרץ בחוות הדעת המקצועית שלו על כארם זועבי: "מדובר בנער, שהוא השחקן הכי מוכשר בישראל מתחת לגיל 18. אלוהים נתן לו מתנה, הוא התברך ביכולות גבוהות בצד הטכני, הוא מהיר, חזק ואינטלגנט. הוא יכול לשחק גם בכנף, גם בחוד וגם כקשר מתחת לחלוץ. אני לא מופתע שהוא מצליח עם קבוצת שנתון נערים א', אני אהיה מופתע אם יום אחרי גיל 16.5 הוא לא יהיה בסגל קבוצת הבוגרים. מדובר בשחקן עם פוטנציאל גדול לשחק כבר בעונה הבאה בבוגרים. יש לו פוטנציאל עתידי לצאת לליגות טובות באירופה. כדי להגשים את כל זה, עליו להישאר צנוע, להמשיך לעבוד קשה, להיות עם גישה רצינית ולהישאר עם רגליים על הקרקע".


הצטרפתם לקבוצות הווטסאפ שלנו? מוזמנים להצטרף לקבוצות ווטסאפ שקטות לכל השנתונים, שבהם תוכלו לקבל פרסומים חשובים הנוגעים לשנתון שאליו אתם שייכים.הקליקו כאן מעבר לרשימת קישורי ההצטרפות לקבוצות הווטסאפ שלנו 

נערים א' - על, זרקור על כארם זועבי
מדור קליטת מאמנים לעונת 22-23

מדור קליטת מאמנים לעונת 22-23

חדש באתר

מחפשים אתגר מקצועי חדש? עבודה נוספת? מעוניינים לקלוט מאמנים למחלקת הנוער שלכם? כאן תגדילו את הסיכויים שלכם למצוא.

מדור קליטת שחקנים לעונת 22-23

מדור קליטת שחקנים לעונת 22-23

חדש באתר

מעוניינים לנסות את מזלכם בקבוצה אחרת? מעוניינים להציע לכדורגלנים להצטרף לשורות קבוצתכם? כנסו, כנסו.

רק בגלל הרוח

רק בגלל הרוח

חדש באתר

העונה הזו הבהירה לנו כמה הרווחנו את בני לם בעולם מחלקות הנוער - וכמה בליגות הבוגרים פספסו אותו. טור הצדעה ל"מאמן העונה" ...

נערים א' - הנבחרת הפסידה לגרמניה

נערים א' - הנבחרת הפסידה לגרמניה

חדש באתר

נבחרת ישראל מסיימת את דרכה במשחקי אליפות אירופה עם הפסד 3-0 לנבחרת גרמניה, שמעפילה לחצי הגמר. קישור לוידאו מהמשחק, מצורף...