You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
חדש באתר

נוער - יום של הכרעות בצמרת ובתחתית

שיתוף כתבה

נוער - יום של הכרעות בצמרת ובתחתית

מחזור אחרון בליגת העל לנוער עם מאבקי אליפות ומאבקים נגד הירידה בשידור חי ב"ערוץ הקיבוץ". זרקור למשחקים ומפת התרחישים בתחתית, בכתבה זו.

מאת: אורי שמיר - עורך האתר
צילום: עמוד הפייסבוק TOTO FOTO

המחזור האחרון בליגת העל לנוער יינעל היום אחה"צ, זאת לאחר שביום חמישי האחרון נערכו שני משחקים בהשתתפות קבוצות שאינן חלק ממאבקי הירידה והאליפות: הפועל ראשון לציון ניצחה 3:6 את הפועל רעננה, בעוד שבמשחק בין שתיים מהיורדות ניצחה עירוני נשר 2:4 בביתה את סקציה נס ציונה. היום בשעה 16:00 ייערכו עוד שני משחקים בין קבוצות שאינן חלק מהמאבקים בצמרת ובתחתית: באצטדיון בנס ציונה תארח מחזיקת הגביע - מכבי ת"א, משחק דרבי מול בני יהודה - שכבר ירדה ללאומית, במגרש "קצף תחתון" בחיפה תארח האלופה היוצאת, מכבי חיפה, את מכבי נתניה.

אחרי שנגענו במשחקים שאינם חורצי גורלות, נעבור למנה העיקרית: בשעה 17:15 ייצאו לדרכם חמשת המשחקים, שבהם ייטלו חלק קבוצות המעורבות במאבק האליפות ובמאבק כנגד הירידה וההגעה למשחקי המבחן על ההישארות בליגה. תמונת המצב בתחתית ובצמרת היא כזו:

תמונת מצב בצמרת הטבלה:

1. מ.ס אשדוד - 72 נקודות. יחס שערים: 44+

2. מכבי פ"ת - 71 נקודות. יחס שערים: 39+

תמונת מצב בתחתית:

12. בני סכנין - 40 נקודות, יחס שערים 33-
13. הפועל באר שבע - 39 נקודות, יחס שערים 18-
14. הפועל חדרה (מקום המוביל למשחק מבחן על הישארות בליגה) - 37 נקודות, יחס שערים 8-.
15. הפועל כפר סבא (מקום המוביל לירידת ליגה) - 35 נקודות, יחס שערים 22-

החל מהשעה 17:00 יחל ב"ערוץ הקיבוץ" (ערוץ 55) מבית ערוץ הספורט שידור משולב משלושה משחקים: שניים נוגעים למאבק האליפות, אחד למאבק כנגד הירידה.  זרקור לעבר כל אחד מהמשחקים המשודרים ותמונת המצב המלאה, הנה היא לפניכם.

הפועל ת"א - מ.ס אשדוד, מגרש חודורוב ת"א

הקבוצה הדרומית מוליכה את הטבלה ביתרון נקודה אחת על פני מכבי פ"ת. החניכים של אלי לוי שואפים לעשות היסטוריה ולהיות קבוצת הנוער האשדודית הראשונה, שזוכה בתואר האליפות. מנגד, הפועל ת"א של מיכאל זנדברג, שמדורגת במקום השלישי בטבלה, לא תרצה שאשדוד תחגוג אליפות בביתה.   כל תוצאה מלבד ניצחון אשדודי עלולה למנוע ממנה זכייה באליפות. עם זאת, במידה ומכבי פ"ת לא תנצח את הפועל ר"ג ואשדוד לא תובס ע"י הפועל ת"א, במקרה כזה אשדוד תניף צלחת אליפות.

משחק בין שתי קבוצות ההתקפה הטובות בליגה, אם כי הפועל ת"א תחסר ככל הנראה שניים משחקני ההתקפה, שיעמדו לרשות הקבוצה הבוגרת במשחק הדרבי הערב, המדובר בעומר סניור וליעד רמות - שכבש בהופעת הבכורה שלו בבוגרים שער ניצחון במשחק הבוגרים מול הפועל באר שבע. בהיעדרם אריאל כהן ויהלי לביא יהפכו לשחקני המפתח בקו הקדמי של הפועל ת"א. הקשר האחורי טל ארצ'ל ירצה עונש הרחקה. גם הבלם אור ישראלוב ככל הנראה יעמוד לרשות הקבוצה הבוגרת הערב. השוער ליאור גליקליך והבלם סבסטיאן הרננדז יצטרכו להיות על המשמר מול ההתקפה האשדודית השופעת, בראשותם של מיכאל בן עמי, אדיר לוי ורביד אברג'יל. סהר רביבו, בשל ריצוי עונש הרחקה. בקו האחורי אשדוד מוכרחה להיות עירנית, בהיעדרו של הבלם מאור ישילרמק - שעומד לרשות סגל נבחרת הנערים, יצטרך הבלם חריג הגיל, שקד חכמון, להמשיך ולגלות מנהיגות.

הפועל ר"ג - מכבי פ"ת, מגרש הספארי - ר"ג

מכבי פ"ת תתארח אצל קבוצת מרכז הטבלה המוכשרת של הפועל ר"ג, שקידמה העונה מספר שחקנים לקבוצת הבוגרים. מכבי פ"ת יודעת שהיא מוכרחה לנצח ולקוות למעידה אשדודית.

ההתקפה של מכבי פ"ת מהטובות בליגה וכוללת גולרים מצוינים בדמותם של שליו דניאל, עידן טוקמלומטי אריאל לוגסי ואיברהים באדיר, להם יצטרכו לתת מענה שחקני ההגנה של ר"ג בראשות השוער עמית רייף, שבהיעדרו של הבלם עוסמאן טוראי בשל ריצוי עונש הרחקה, יצטרכו להתעלות  עם זאת, להפועל ר"ג חלק קדמי מעניין עם שחקנים יצירתיים בדמותם של הקשר עומר אבוהב ושחקני ההתקפה, איברהים עבדל רחמן ותמיר עאזה, כך שגם ההגנה של הקבוצה האורחת בראשות השוער מאור ארליך צריכה להיות על המשמר היום.

בני סכנין - הפועל כפר סבא, סכנין - מגרש הדשא במתחם האימונים

בני סכנין יודעת, שכדי להיות תלויה בעצמה היא מוכרחה לזכות בנקודה אחת לפחות. כפר סבא יודעת, שכדי לשרוד, היא מוכרחה לנצח ולייחל להפסד של חדרה מול קרית שמונה. בני סכנין, שמאז צירופו של הבלם מוחמד קונגו, שיפרה משמעותית את משחק ההגנה, תקווה שהגנתה תצליח לעמוד על המשמר גם היום ובמקביל תקווה שההתקפה בראשות מוחמד פוקרא תספק את הסחורה ותוביל את הקבוצה להישארות בליגה כבר היום. כפר סבא תקווה שהחלק הקדמי בראשות הקשר יואב פוריאן והחלוץ עומר פרץ וההגנה בראשות ג'וש שטרימלינג, יהיו במיטבם ויצליחו להוביל את הקבוצה לעבר הימנעות מירידה כנגד כל הסיכויים.

להלן מפת התרחישים בתחתית:


*. הפועל כפר סבא תוכל להימנע מירידה ולהגיע למשחק המבחן, רק במידה ותנצח את סכנין והפועל חדרה תפסיד לקרית שמונה. כל תרחיש אחר יוריד אותה לליגת המשנה.

*. במידה והפועל חדרה לא תפסיד לקרית שמונה, היא לא תרד היום ללאומית. מה שכן, ניצחון של חדרה יוכל להשאיר אותה בליגה באחד מהתרחישים הבאים: הפועל באר שבע לא תנצח את בית"ר ירושלים, סכנין תפסיד לכפר סבא.

*. כל תוצאה מלבד הפסד תשאיר את בני סכנין בליגה, בלי להיות תלויה בתוצאות אחרות.

*. ניצחון של באר שבע על בית"ר ירושלים ישאיר אותה בליגה בלי תלות בתוצאה במשחק של חדרה. כל תוצאה מלבד ניצחון של באר שבע בנוסף לניצחון של חדרה ומצב שבו סכנין לא נחלה הפסד, יוביל את באר שבע למשחקי המבחן.

*. במידה וסכנין לא מפסידה לכפר סבא, חדרה ובאר שבע מנצחות - בית"ר ירושלים תמשיך למשחק המבחן על הישארות בליגה. במידה ובית"ר ירושלים לא תפסיד בבירת הנגב, היא תבטיח הישארות בליגה בלי תלות בתוצאות אחרות.

הצטרפתם לקבוצות הווטסאפ שלנו?מוזמנים להצטרף לקבוצות ווטסאפ שקטות לכל השנתונים, שבהם תוכלו לקבל פרסומים חשובים הנוגעים לשנתון שאליו אתם שייכים.הקליקו כאןלמעבר לרשימת קישורי ההצטרפות לקבוצות הווטסאפ שלנו 

נוער - יום של הכרעות בצמרת ובתחתית
מדור קליטת שחקנים לעונת 22-23

מדור קליטת שחקנים לעונת 22-23

חדש באתר

מעוניינים לנסות את מזלכם בקבוצה אחרת? מעוניינים להציע לכדורגלנים להצטרף לשורות קבוצתכם? כנסו, כנסו.

מדור קליטת מאמנים לעונת 22-23

מדור קליטת מאמנים לעונת 22-23

חדש באתר

מחפשים אתגר מקצועי חדש? עבודה נוספת? מעוניינים לקלוט מאמנים למחלקת הנוער שלכם? כאן תגדילו את הסיכויים שלכם למצוא.

האתגר התל אביבי של שרון אביטן

האתגר התל אביבי של שרון אביטן

חדש באתר

שרון אביטן, ששימש 7 שנים כמנהל המקצועי של הפועל באר שבע, מונה למנהל המקצועי במחלקת הנוער של בני יהודה ת"א.

שוב חגיגה צעירה בבלומפילד

שוב חגיגה צעירה בבלומפילד

חדש באתר

שלושה שחקנים, ששיחקו בעונה שעברה בליגת העל לנוער - מהם יליד 2004, כבשו אמש במשחק גביע הטוטו הדרמטי בו ניצחה מ.ס אשדוד 2:...

שתפו אותנו