You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
חדש באתר

נוער - המשטרה עצרה משליך אבן על הסעת אריאל

שיתוף כתבה

נוער - המשטרה עצרה משליך אבן על הסעת אריאל

המשטרה עצרה תושב שיידה אבן על רכב ההסעה של קבוצת הנוער של עירוני אריאל, שחזרה עם חוויות לא נעימות מהמשחק מול הפועל בקה אל גרביה.

 

מאת: אורי שמיר - עורך האתר

ביום שלישי האחרון אירחה לפנות ערב קבוצת הנוער של הפועל בקה אל גרביה את עירוני אריאל למשחק ליגה. הקבוצות משחקות בליגת שרון ואינן בצמרת הגבוהה של הטבלה, כך שלא מדובר במשחק שיש בו סיבה לאמוציות מוגברות. הבוקר הודיעה דוברות מרחב מנשה במשטרת ישראל על מעצרו של תושב בקה אל גרביה, בן 18, שיידה אבנים על רכב ההסעה של שחקני אריאל. פניה להנהלת אריאל הציגה תמונת מצב מאוד לא נעימה ואף מטרידה ממה שעברה הקבוצה במגרש. בהפועל בקה אל גרביה לא מתכחשים לתקרית, אך מבהירים שאין למועדון קשר לדברים.

שי ברנטל, יו"ר עירוני אריאל: "היה זה משחק נוער רגיל. בדקה ה-85, שחקן של בקה אל גרביה תיקל בחריפות שחקן שלנו והורחק. מרגע זה הרוחות התלהטו. התקשרו אלי מהספסל שחקנים שלנו, שהיו מבוהלים ודיווחו ששמעו איומים כמו: 'לא תצאו מכאן חיים, אנחנו מחכים לכם בסוף המשחק'. במקביל, החלה התגודדות מסביב לשער האחורי. הסדרנים הפצירו בשחקנים שלנו לא לרדת מהמגרש. בזמן הזה, כמה שחקני ספסל שלנו כבר עלו להסעה, כי חששו ממה שיקרה במגרש. לפתע נזרקו אבנים ונשברה שמשה ברכב. במגרש עצמו עפו אבנים, אחת מהן פגעה במעיל של המאמן שלנו ואחת פספסה את ראשו בסנטימטרים ספורים. ביציע נכחו שחקניות של קבוצת הנשים של בנות יהודה, שהתכוננו לעלות לדשא. הן הרימו טלפון למשטרה ודקה לאחר מכן גם אני. המשטרה הגיעה מהר מאוד והשליטה סדר. בהזדמנות זו נודה לבנות יהודה על עזרתן. המשטרה חילצה את השחקנים שלנו וליוותה את רכב ההסעה עד ליציאה לכביש 6. אני מחמיא על המענה המהיר של משטרה בקה לאירוע, אבל כן מבקר בצורה משמעותית את זה ש הכתובת הייתה על הקיר. הם קיבלו התרעות מוקדמות והבטיחו לסגור את המגרש ובכל פעם הם מסתפקים באזהרה ולא פועלים לסגירת המגרש".

לטענתו של שי ברנטל, אין זו הפעם הראשונה שאירועי אלימות קורים במגרש זה לקבוצות נוער מליגת שרון: "גם למכבי עמישב פ"ת וגם לבני רעננה היו חוויות מאוד לא נעימות מהביקורים במגרש הזה. שאף אחד לא ייקח את זה למקום של ערבים-יהודים, אני מדבר ספציפית על המגרש הזה. הקבוצות שלנו משחקות לאורך שנים מול קבוצות ערביות ולא היו בעיות חריגות. קבוצת הנוער שלנו ניצחה העונה בכפר קאסם וטירה ולא חששנו שם לרגע, נפרדנו בלחיצות ידיים ובכבוד הדדי. יש בעיה קשה במגרש בבקה אל גרביה וצריך שהגורמים הממונים ייתנו על כך את הדעת".

עמראן נמארנה, מאמן בקה אל גרביה והמנהל המקצועי, הגיב לדברים: "אני עמדתי על הדברים וראיתי מה שהיה. כל האלימות שהתרחשה הייתה  מחוץ למגרש ולא היו מעורבים בה אנשים מטעמנו. במגרש הכל הסתיים בלחיצת ידיים. ביציאה של שחקני אריאל לכיוון המיניבוס, אני לא יודע למי נפל הג'וק ועל מה הוא נדלק, שהוביל לדבר כזה. אני לא יודע מה הסיבה. לא הייתה שום סיבה שזה יקרה. אשתי ובתי באו פעם ראשונה למגרש כדורגל וזה מה שהן ראו. כשהמשטרה פנתה אלי, הפניתי אותה למצלמות ואיחלתי שמי שייתפס על אלימות שישלם את המחיר. הבנתי שהמשטרה עצרה בחור בן 18, שאנחנו לא מכירים. אנחנו בקשר טוב עם אריאל, התארחנו אצלם והם התארחו אצלנו. אין שום סיבה שזה יקרה. המועדון שלנו מכבד את כולם, יש לנו במועדון שחקנים יהודים ובקבוצה הבוגרת מאמן יהודי.  אנחנו לא נשאיר את מה שקרה באוויר ואנחנו ניזום מהלך לפיוס עם אריאל".

מדוברות מרחב מחוז מנשה במשטרת ישראל נמסר: "המשטרה עצרה הלילה תושב בקה אל גרביה בחשד לידוי אבנים לעבר אוטובוס קבוצת כדורגל שהתארחה למשחק בעיר המשטרה פתחה בחקירה מאומצת עם קבלת דיווח על השלכת אבן לעבר קבוצת כדורגל (נוער) מאריאל שהתארחה שלשום למשחק בבקה אל גרביה. לא היו נפגעים כתוצאה מהשלכת האבן. מהחקירה עלה כי בעקבות הרחקת שחקן מהקבוצה המקומית החלה מהומה במגרש ובסיום המשחק הושלכה כאמור אבן לעבר אוטובוס הקבוצה האורחת. בעקבות האירוע נערך אתמול שימוע למנהל המגרש שהסתיים באזהרה לפני סגירת המגרש. במקביל, כאמור נפתחה בתחנת המשטרה בבאקה אל גרביה חקירה פלילית בגין השלכת האבן שהסתיימה במעצרו של תושב העיר בן 18 ובסיום חקירתו בתחנת המשטרה בעיר נכלא. הבוקר הובא החשוד לדיון בבימ"ש חדרה בבקשה להאריך את מעצרו".

הצטרפתם לקבוצות הווטסאפ שלנו? מוזמנים להצטרף לקבוצות ווטסאפ שקטות לכל השנתונים, שבהם תוכלו לקבל פרסומים חשובים הנוגעים לשנתון שאליו אתם שייכים.הקליקו כאן מעבר לרשימת קישורי ההצטרפות לקבוצות הווטסאפ שלנו 

נוער - המשטרה עצרה משליך אבן על הסעת אריאל